Dzień Strażaka 2019

Obchody Dnia Strażaka w bieżącym roku rozpoczęliśmy w dniu 3 maja 2019 roku udziałem w obchodach Gminnego Dnia Strażaka w Mnikowie. Udział wziął nasz poczet sztandarowy w składzie: dh Łukasz Kęsek, dh Wiesław Więckowski i dh Wojciech Skrzyński. Po zbiórce przed remizą w Mnikowie i złożeniu meldunku V-ce Prezesowi ZOP ZOSP RP dh Jerzemu Stopie przez Naczelnika OSP w Mnikowie dh Artura Kwokę strażacy w szyku zwartym udali się do Doliny Mnikowskiej na uroczystą mszę św. Po mszy św. druhowie udali się do remizy na spotkanie i wspólny poczęstunek. W dniu 5 maja 2019 roku obchodziliśmy Dzień Strażaka na terenie naszej jednostki. Tradycyjnie rozpoczęcie uroczystości poprzedziło odwiedzenie naszych druhów, którzy odeszli na Wieczną Służbę i spoczywają na naszym cmentarzu. Na grobie każdego z nich zapalono znicz na dowód pamięci o nich. Uroczysta msza odbyła się w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach o godz. 10.30 a potem przemarsz pod remizę. Tam odbyło się uroczyste podniesienie flagi związkowej podczas odtwarzania Hymnu Strażackiego "Rycerze Floriana". Życzenia wszystkim druhom z okazji Dnia Strażaka złożył Naczelnik dh Ryszard Paliś. Potem już swobodne spotkanie przy grillu.

Zdjęcia ze święta strażackiego

Autorem zdjęć z Mnikowa jest Pani Monika Kozień